Antarktida: Zpráva z jiné planety / Antarctica: A Message from Another Planet (2019)

  • Dokumentární
  • 1h 25m

/CZ/

Antarktida, která obsahuje až 75 % zásob sladké vody na Zemi, je jediným místem na světě, kde se všechny země dohodly na podpoře míru, vědy a životního prostředí. Je to však realita, nebo jen pokrytectví? A lze tuto spolupráci exportovat do zbytku světa?

Snímek nahlíží na Antarktidu kriticky z pohledu vnějšího světa i obráceně. S pomocí vědců, aktivistů a diplomatů ze šesti světových zemí objevuje tento nejstarší ekosystém planety a oficiální i skryté politické vztahy, které jej ovládají. Stane se Antarktida jevištěm příští světové války nebo půjde příkladem vědecké a politické spolupráce a trvalého míru? Možná právě ona může obnažit hrozby, kterým lidstvo čelí, stejně jako možná řešení vedoucí k lepšímu životu na Zemi.

/EN/

Antarctica, which contains nearly 75% of Earth’s freshwater reserves, is the only place in the world where all countries agreed to maintain peace, support research and preserve the environment. But is it reality or mere hypocrisy? And can such cooperation work elsewhere?

The film critically explores Antarctica from without and within. With the help of scientists, activists and diplomats, it uncovers the oldest ecosystem on the planet as well as overt and hidden political relations that control it. Will Antarctica become the stage for the next world war, or will it be a leading example of scientific and political cooperation? It may even reveal threats mankind is facing and hold the key to improving life on Earth.

Jazyky

španělsky, anglicky

Titulky

Czech, English

Bonusový obsah

3m
Závěrečné slovo: Mario Cuesta Hernando

Závěrečné slovo: Mario Cuesta Hernando