Budoucnost létání / The Future of Flight (2020)

  • Dokumentární
  • 52min

/CZ/

Než nám létání překazila pandemie, stále častěji se diskutovalo, zda bychom si létání neměli vzhledem ke klimatické krizi překazit sami. Existují ovšem možnosti, jak nadále létat bez viny?

Larissa Klinker své pátrání po odpovědích ohledně budoucnosti létání zarámovala osobním příběhem ženy, která chce se svou rodinou obdivovat létající stroje, aniž by se musela strachovat o planetu Zemi. Obrázek o tom, co může pro změnu učinit jednotlivec, doplnila rozhovory s vědci, experty na letectví, politiky, manažery i vývojáři leteckých technologií, se kterými společně hledá odpověď na otázku, co se musí změnit, abychom si mohli létání užívat i v budoucnu: letadla, paliva, letecký management, nebo chování spotřebitelů?

/EN/

Before the drastic reduction of flying due to the pandemic, the question of whether we should reduce it due to the climate crisis was getting ever more topical. But are there any options to fly and not feel guilty?

Larissa Klinker presents her search for answers through the lens of a woman who wants to admire flying machines with her family without having to worry about our planet. The director supplements the outlook on what an individual can do to contribute to the change by interviews with scientists, aviation experts, politicians, managers and aeronautic technology developers and asks what needs to change for us to continue flying: aircraft, fuel, aviation management or consumer behaviour?

Jazyky

anglicky, německy

Titulky

Czech

Bonusový obsah

3m
Rozhovor s Larissou Klinker

Rozhovor s Larissou Klinker