Kuku / Cuckoo (2020)

  • Dokumentární, Animovaný
  • 4min

/CZ/

Kolik z vás vidělo kukačku na vlastní oči? Sice ji považujeme za českého ptáka a máme pocit, že o ní víme vše, ale i tak dobře známý opeřenec skrývá mnohá tajemství a pikantní zajímavosti, které nám ve škole zapomněli říct.

To, že kukačky jsou vlastně krkavčí matky a svá vajíčka kladou do hnízd jiným ptákům, je všeobecně dobře známo. Věděli jste ale, že každá kukačka může klást vajíčka jiné barvy? Slyšeli jste už příběh o lidožravé kukačce? A je to vůbec český pták, nebo si k nám z Afriky létá jen na dovolenou? Odpovědi na otázky, které vás ani nenapadlo klást, nabízí prof. Tomáš Grim v popularizačně-vědeckém dokumentu, který si díky veselé animaci a vtipnému nadhledu užijí děti i dospělí.

/EN/

How many of you have seen a cuckoo with your own eyes? We may consider it a local bird and think we know everything about it, but this well-known feathered animal hides many secrets they forgot to tell us at school.

The fact that cuckoos are not a picture of parenthood and lay their eggs in the nests of other birds is common knowledge. But did you know that cuckoo can lay eggs of different colours? Have you heard the tale of a man-eating cuckoo? And can we even call it a local bird or is it only here on holiday from Africa? The light-hearted nature and cheerful animation will captivate the attention of both children and adults, and prof. Tomáš Grim will answer the questions you never even thought to ask.

Jazyk

česky

Mohlo by se vám také líbit

Den s částicemi / A Day With Particles (2020)
  • Dokumentární
  • 30min
To nedopočítáš! / The Great Calculus – Infinite Limits (2020)
  • Dokumentární
  • 4min