Megapožáry: Po stopách globální hrozby / Megafires: Investigating a Global Threat (2020)

  • Dokumentární
  • 1h 33m

/CZ/

Rozsáhlé katastrofické požáry ohrožují po celém světě nejen životy lidí a zvířat, ale také klima, biodiverzitu a naši budoucnost. Dokument Cosimy Dannoritzer se vypraví do USA, Kanady, Evropy i Asie, aby sledoval práci hasičů ve spolupráci se specializovanou globální komunitou vědců.

Od skrytých doutnajících požárů hluboko uvnitř půdy až po kouřová mračna zasahující do stratosféry, vědci a vědkyně v laboratořích experimentují s hořením, studují historii lesního porostu a podrobně zkoumají eskalující rozsah a dopad požárů na ekosystémy. Proč jsou tyto požáry mimo lidskou kontrolu a co je dělá tak nenasytnými? Jaká je naše část odpovědnosti za způsobení této krize? A jak najít rovnováhu mezi mitigací a smířením?

/EN/

Giant catastrophic fires globally threaten not only the lives of people and animals, but also the climate, biodiversity, and our future. The film by Cosima Dannoritzer ventures to the USA, Canada, Europe, and Asia to observe the work of firefighters in cooperation with a specialized global scientific community.

From hidden smoldering fires deep in the ground to clouds of smoke reaching the stratosphere, scientists in labs experiment with combustion, study the history of forest growth, and examine fire’s escalating reach and impact on ecosystems. Why are these fires out of human control and what makes them so violent? What responsibility for this crisis is ours? And how to find a balance between mitigation and resignation?

Jazyky

anglicky, francouzsky

Titulky

Czech

Mohlo by se vám také líbit

Po požárech / After the Wildfires (2020)
  • Dokumentární
  • 50min
Občan Nobel / Citizen Nobel (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 29m