Po požárech / After the Wildfires (2020)

  • Dokumentární
  • 50min

/CZ/

Požáry jsou součástí Austrálie po tisíciletí. Oheň, který zachvátil tento kontinent v roce 2019, je ale považován za jednu z největších přírodních katastrof v historii. Dokazuje, jak devastující mohou být následky klimatických změn.

Planeta se neustále otepluje a je třeba zasáhnout. Mnoho divokých zvířat není schopno přežít ve světě, ve kterém již neplatí stará pravidla. Diváka v tomto dokumentu osloví nejen dramatické archivní záběry na požáry zpustošenou Austrálii, ale především rozhovory s lidmi, kteří denně bojují za záchranu ohrožených druhů. Přesvědčivý a aktuální snímek vznikl v mezinárodní koprodukci s cílem ukázat, jak vážné jsou dopady (nejen) australských požárů.

/EN/

Wildfires have been a part of Australia for millennia. However, the wildfire that engulfed this continent in 2019 is considered one of the greatest natural disasters in history. It shows how devastating the consequences of climate change can be.

The planet is constantly getting warmer, and we need to act. Many wild animals are unable to survive in a world where the old rules no longer apply. This documentary presents dramatic archival footage of wildfire-ravaged Australia and interviews with people who fight daily to save endangered species. This compelling contemporary film is an international co-production showcasing the severe impacts of the Australian (and other) wildfires.

Režie

Cian O'Clery

Scénář

Karina Holden

Kamera

Peter Coleman

Kamera

Toby Ralph

Kamera

David May

Střih

Toni Houston

Obsazení

Hugo Weaving

Jazyk

anglicky

Titulky

Czech

Mohlo by se vám také líbit

Megapožáry: Po stopách globální hrozby / Megafires: Investigating a Global Threat (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 33m