Sůl, prosím / Pass the Salt (2020)

  • Dokumentární
  • 52min

/CZ/

Všichni ji známe, všichni ji máme na kuchyňském stole. Nenápadná sůl je z hlediska kulinářského i zdravotního mnohem komplexnější, než se může na první pohled zdát.

Bez soli si neumíme představit život. Od obyčejných chipsů po nejvyšší kulinářské umění – sůl je zásadní součástí mnoha světových kuchyní a stejně jako tuk či cukr se na čas stala jedním z nutričních strašáků. Prostřednictvím vstupů světových odborníků a hravých animací film nabízí několik úhlů pohledu na tento populární minerál. Zabývá se množstvím soli, které lidstvo zkonzumuje, lišícími se názory na otázku, jaký vliv má na naše zdraví, nebo druhy a podobami, kterých nejen v potravinářském průmyslu nabývá.

/EN/

Everyone knows it, it is on everyone’s kitchen table. The unassuming salt is in both culinary and health terms much more complex than it would seem.

We cannot imagine our lives without salt. From basic chips to the highest culinary arts, salt is an essential part of the world’s cuisine, and same as sugar or fat it has also become a nutrition bogey for some time. With contributions from global experts and with playful animations the film offers several ways of looking at this popular mineral – it examines the amounts of salt consumed by humanity, the differing opinions about its effect on our health and various types and forms it takes not only within the food industry.

Jazyk

anglicky

Titulky

Czech