Mezinárodní soutěž / International Competition

Agalma / Agalma (2020)
  • Dokumentární
  • 52min
Geniální stromy / Trees, a Global Superpower (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 31m
H2O: Molekula, která nás stvořila – Pulz / H2O: The Molecule That Made Us – Pulse (2020)
  • Dokumentární
  • 55min
Hádanky z kostí: Genderová revoluce / Riddle of the Bones: Gender Revolution (2020)
  • Dokumentární
  • 52min
Hostina zvířat / Banquet of the Beasts – The Cycle of Life (2020)
  • Dokumentární
  • 52min
In silico / In Silico (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 27m
Jak jsme zabili pacienta Nula / Killing Patient Zero (2019)
  • Dokumentární
  • 1h 38m
Jmenovala se Europa / Her Name Was Europa (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 16m
Kráčely s lidoopy / She Walks With Apes (2019)
  • Dokumentární
  • 1h 30m
Levhartí královna / Leopard Legacy (2020)
  • Dokumentární
  • 52min
Megapožáry: Po stopách globální hrozby / Megafires: Investigating a Global Threat (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 33m
Mt. Suswa – Život ve vulkánu / Mt. Suswa – Life In A Volcano (2019)
  • Dokumentární
  • 52min
Na tenkém ledě / On Thin Ice (2020)
  • Dokumentární
  • 52min
Národ CBD / CBD Nation (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 22m
Naslouchání přírodě / Listening to Nature – The Enigma of the Silent Scream (2019)
  • Dokumentární
  • 52min
Naturales Historiae / Naturales Historiae (2019)
  • Dokumentární
  • 56min
Nespoutaná panda / Panda Goes Wild (2019)
  • Dokumentární
  • 52min
Občan Nobel / Citizen Nobel (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 29m
Odložené případy: Dinosaurus / Dinosaur Cold Case (2019)
  • Dokumentární
  • 46min
Pavlovův mamut / Mammoth of Pavlov (2020)
  • Dokumentární
  • 39min
Planeta Středomoří / The Deep Med (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 36m
Pluto: Zmrtvýchvstání / Pluto: Back from the Dead (2020)
  • Dokumentární
  • 60min
Po požárech / After the Wildfires (2020)
  • Dokumentární
  • 50min
Sůl, prosím / Pass the Salt (2020)
  • Dokumentární
  • 52min
Poslední artefakt / The Last Artifact (2019)
  • Dokumentární
  • 57min
Rozpočet na život / The Cost of Living (2020)
  • Dokumentární
  • 45min
RS / MS (2019)
  • Dokumentární
  • 55min
S atomem na věčnost / Nuclear Forever (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 34m
Spánek: Načechraná revoluce / Sleep: The Soft Revolution (2020)
  • Dokumentární
  • 52min
Stoupající hladina – Po nás potopa / 66 Meters - Rising Sea Levels (2020)
  • Dokumentární
  • 52min
Suzanne Daveau / Suzanne Daveau (2019)
  • Dokumentární
  • 1h 55m
Tuleni z ostrova Sable / Seals of Sable (2019)
  • Dokumentární
  • 52min
Úl pohledu / Beewildered Companions (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 27m
Vědkyně vs. věda / Picture a Scientist (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 37m
Za záchranou jazyka / To Save a Language (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 15m
Zakódovaný bias / Coded Bias (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 27m
Ženy a věda v Africe: Tichá revoluce / Women and Science in Africa: The Silent Revolution (2019)
  • Dokumentární
  • 52min

Česko-Slovenská soutěž / Czech & Slovak Competition

Den s částicemi / A Day With Particles (2020)
  • Dokumentární
  • 30min
Do Chile za zatměním Slunce / To Chile for Solar Eclipse (2020)
  • Dokumentární
  • 57min
Kuku / Cuckoo (2020)
  • Dokumentární
  • 4min
O vlcích a lidech / Of Wolves and Men (2020)
  • Dokumentární
  • 26min
Osobní život díry / Personal Life of a Hole (2020)
  • Experimentální
  • 1h 2m
Zebra bez hřívy / The Story of the Maneless Zebra (2021)
  • Dokumentární
  • 26min
TE:20 / TE:20 (2021)
  • Dokumentární
  • 15min
Trans* – Viktor / Trans* – Viktor (2020)
  • Dokumentární
  • 13min
Vo svetle noci / Light of the Night (2020)
  • Dokumentární
  • 39min
Žít vodu / Living Water (2020)
  • Dokumentární
  • 1h 17m

Krátká soutěž / Short Competition

Délka života / Lifespan (2020)
  • Dokumentární
  • 23min
Demonstrace / A Demonstration (2020)
  • Dokumentární
  • 25min
Mlžná komora / The Cloud House (2019)
  • Dokumentární
  • 6min
Hysterická dívka / Hysterical Girl (2020)
  • Dokumentární
  • 13min
Lišejník / Lichen (2020)
  • Dokumentární
  • 12min
Na pokraji – Netopýři / On The Brink – Bats (2020)
  • Dokumentární
  • 24min
Pod kontrolou / Under Control (2021)
  • Dokumentární
  • 18min
Pouť nocí / Night Fair (2020)
  • Dokumentární
  • 6min
Překódovat umění / Recoding Art (2019)
  • Dokumentární
  • 14min
Solastalgie / Solastalgia (2019)
  • Dokumentární
  • 19min
Světelné variace městské oblohy / Luminous Variations in the City Skies (2019)
  • Dokumentární
  • 7min
To nedopočítáš! / The Great Calculus – Infinite Limits (2020)
  • Dokumentární
  • 4min

Zvláštní uvedení / Special Screening

Člověk a světlo / Light and the Humankind (2020)
  • Dokumentární
  • 7min
Jsme epicentry zemětřesení / We Are Epicenters of the Earthquake (2020)
  • Dokumentární
  • 41min
Rebelky / Brazen
  • 5 filmy

AFO Junior

VIDA! je zábava / VIDA! is fun
  • 5 filmy
Kuku / Cuckoo (2020)
  • Dokumentární
  • 4min
TE:20 / TE:20 (2021)
  • Dokumentární
  • 15min
Rebelky / Brazen
  • 5 filmy

Watch & Know po celý rok

Mozek. Evoluce / Brain. Evolution (2019)
  • Dokumentární
  • 1h 26m
Bill O’Dea: Houbomil / Bill O’Dea: Fungophilic (2019)
  • Dokumentární
  • 5min
Svět přemýšlení / The World of Thinking (2019)
  • Dokumentární
  • 57min

AFO Talks

AFO Talks: Veronika Kastlová (2020)
  • AFO Talks
  • 15min
AFO Talk: Petr Salaba (2020)
  • Rozhovor
  • 15min
AFO Talk: Marie Šabacká (2020)
  • Rozhovor
  • 15min
AFO Talk: Květoslava Stejskalová (2020)
  • Rozhovor
  • 15min
AFO Talk: Julie Nováková (2020)
  • Rozhovor
  • 15min
AFO Talk: Jitka Čejková (2020)
  • Rozhovor
  • 15min
AFO Talk: Jana Maříková Kubková (2020)
  • Rozhovor
  • 15min
AFO Talk: Jan Lukačevič (2020)
  • Rozhovor
  • 15min
AFO Talks: Ivo Bystřičan (2020)
  • AFO Talks
  • 30min
AFO Talk: Eliška Selinger (2020)
  • Rozhovor
  • 20min

Přednášky

Debata Zdeňka Hostomského a Pavla Hobzy (2020)
  • Debata
  • 48min
Jaroslav Doležel a Semena zisku (2020)
  • Přednáška
  • 45min
Feministická eroze (2020)
  • Přednáška
  • 1h 40m

Rozhovory / Q&A

Q&A: Peter Gauvain (Apocalypse Cow) EN (2020)
  • Interview
  • 26min
Q&A: Thomas Blom, Robbert Dijkgraaf (Svět přemýšlení) CZ (2020)
  • Rozhovor
  • 1h 5m
Q&A: Thomas Blom, Robbert Dijkgraaf (The World of Thinking) EN (2020)
  • Interview
  • 1h 5m
Q&A: Deia Schlosberg (Příběh plastu) CZ (2020)
  • Rozhovor
  • 30min
Q&A: Deia Schlosberg (The Story of Plastic) EN (2020)
  • Interview
  • 30min
Q&A: Tomáš Jůnek (O vlcích a lidech) (2020)
  • Q&A
  • 34min
Q&A: Oliver Goetzl (Zapomenutí vládci Bioka) CZ (2020)
  • Q&A
  • 40min
Q&A: Oliver Goetzl (Lost Kings of Bioko) EN (2020)
  • Q&A
  • 40min
Q&A: Myles Painter (Východ slunce s mořskými příšerami) CZ (2020)
  • Q&A
  • 43min
Q&A: Myles Painter (Sunrise with Sea Monsters) EN (2020)
  • Q&A
  • 43min
Q&A: Maartje Nevejan (Kde jsi, když tu nejsi?) CZ (2020)
  • Rozhovor
  • 34min
Q&A: Maartje Nevejan (Are You There?) EN (2020)
  • Interview
  • 34min
Rozhovor: Larissa Klinker (2020)
  • Rozhovor
  • 3min
Q&A: Ladislav Kokoška (Homo Botanicus) (2020)
  • Q&A
  • 13min
Q&A: Christie Herring (Bias) CZ (2020)
  • Rozhovor
  • 51min
Q&A: Christie Herring (Bias) EN (2020)
  • Interview
  • 51min
Q&A: Apolena Rychlíková (Češi jsou výborní houbaři) (2020)
  • Rozhovor
  • 16min

ČZU Talks

Roman Juras a Královna bez království (2020)
  • Q&A
  • 8min
Lenka Wimmerová a Příběh plastu (2020)
  • Q&A
  • 7min
Svatopluk Matula a Bajkal volá o pomoc (2020)
  • Q&A
  • 17min
Pavel Klouček a Cena za pokrok (2020)
  • Q&A
  • 14min
Jan Šobotník a Zapomenutí vládci Bioka (2020)
  • Q&A
  • 13min